Підписатися на RSS

/Files/images/26,02.jpg

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

В МЕЖАХ ПРОЕКТУ МІН’ЮСТУ «Я МАЮ ПРАВО!» РОЗПОЧАТО ІНФОРМАЦІЙНУ КАМПАНІЮ #СТОПБУЛІНГ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЇХ БАТЬКІВ

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

За даними доповіді ВООЗ в 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

Пам’ятайте, якщо помітили, що:

· у дитини немає друзів;

· дитина боїться іти до школи;

· має низьку самооцінку;

· у дитини з’являються зіпсовані речі;

· дитина сама наносить собі ушкодження;

· сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

– поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

/Files/images/222/20180806100201-2118.jpg

/Files/images/222/20180806100203-8595.jpg

https://minjust.gov.ua/news/ministry/v-mejah-proektu-minyustu-ya-mayu-pravo-rozpochato-informatsiynu-kampaniyu-stopbuling-dlya-ditey-ta-ih-batkiv

Як розпізнати булінг і що робити далі: поради психолога

Психолог Оксана Гомель у коментарі УНН виділила наступні ознаки, які можуть вказати на проблеми у дитини.

Настрій

"Дитина починає вести себе інакше вдома. Якщо вона засмучена, то вона засмучена. Навряд чи вона буде вдома веселитися, не думаючи про те, що її тероризують. Зазвичай це помітно", - розповіла Гомель.

Психолог також зазначила, що все залежить від відносин батьків із дитиною. Зрозуміти проблему через настрій або розмову з дитиною можна лише в тому випадку, якщо відносини довірчі.

"Припустимо, якщо я розпитую дитину щодня, і вона мені активно розповідає про клас, і раптом перестає розповідати і каже при цьому, що "все нормально", ось це мене насторожить - це знак", - пояснила психолог.

Небажання йти до школи

Небажання йти до школу - це один із основних ознак булінг, на думку психолога. При цьому, вона зазначає, що міняти школу в разі такої проблеми - не вихід.

Дивні дзвінки

"Якщо ви сидите за столом, і їй (дитині - ред.) 10 разів подзвонили, а вона нічого не каже особливо або вона мигцем глянула на повідомлення і не поспішає на нього відповідати - це питання: "Що відбувається?". І, може, має сенс у даній ситуації попросити показати повідомлення", - рекомендує Гомель.

Однак, при цьому, вона рекомендує не порушувати особисті кордони дитини без необхідності.

Синці

Так, синці можуть стати тривожним сигналом, який може допомогти прояснити ситуацію.

"Якщо з'являються синці - це питання, звідки вони", - зазначила психолог, при цьому, додавши, що потрібно бути уважним, оскільки вони можуть бути як проявом булінгу, так і відповіддю на нього.

Зіпсовані речі

Не тільки синці можуть вказати на проблеми у дитини, а й речі, які вона начебто "втратила".

"Ознаками можуть бути зіпсовані речі, якщо дитина часто стала "втрачати" речі. Але знову ж, разово це або регулярно, прояснити ситуацію потрібно відразу, а не чекати "регулярності", - порекомендувала Гомель.

Якщо такі ознаки виявилися у дитини - у ситуації необхідно розібратися. Зробити це можна такими способами:

Поговорити

Психолог вважає, що все залежить від того, як батьки спілкуються з дитиною і наскільки він їм довіряє, а також рекомендує обговорити все не тільки з дитиною.

"Це повинен бути комплексний підхід: ви повинні подивитися на дитину, поговорити з дитиною, якщо є можливість, поговорити з її друзями, поговорити з учителем, поговорити у школі з кимось із фахівців. Зібрати різні думки і вивести якесь середнє, яке дасть розуміння, чи є проблема і в кого ця проблема", - вважає Гомель.

З'ясувати, чи потрібна дитині допомога

Так, потрібно зрозуміти, чи потрібна дитині допомога батьків або вона може самостійно розібратися з проблемою всередині колективу: "Для початку питайте, чи потрібна дитині допомога, якщо там дійсно порушення дуже серйозні, не просто з ним не розмовляють або ручку на уроці не дали - деякі ж і це булінгом називають - потрібно йти розбиратися в школу".

Якщо дійсно відбувається цькування - потрібно йти в школу

Однак перед походом до школи важливо попросити дозволу у дитини або пояснити, для чого ви йдете. Дитина повинна розуміти, що роблять дорослі і для чого.

Уже в школі має сенс поговорити з керівництвом: побачити реакцію вчителя.

"У цій ситуації потрібно чітко розуміти, які відносини в учня з учителем, чи можете ви до нього звернутися або доведеться вирішувати це питання без нього", - зазначає психолог.

Попросити адміністрацію або психолога пояснити наслідки булінгу, у тому числі й юридичні

"Потрібно донести інформацію про юридичні наслідки такої поведінки. Адже діти часто не розуміють, що вони просто порушують закон. І така робота з нагадуванням повинна вестися регулярно", - резюмувала психолог.

Джерело:УНН

Кiлькiсть переглядiв: 489

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.