FacebookTwitterVKontakteYouTubeПідписатися на RSS

/Files/images/110.jpg

Додаток № 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом директора КЗ «Долинський

ОЗЗСО – гімназія І-ІІІ ст. № 3

Долинської районної ради»

№ 121 від 07.09.2020року

Правила поведінки здобувачів освіти в КЗ «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти – гімназія І-ІІІ ступенів № 3 Долинської міської ради»

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1. Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України.

2. Учасники освітнього процесу приходять в школу за 15-20 хвилин до початку занять, займають своє робоче місце, готують все необхідне навчальне приладдя до уроку.

3. Школа – територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин, спиртних напоїв, наркотичних речовин, сигарет(електронних – також); шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.

4. Йти зі школи та її території можна лише з дозволу вчителів або сестри медичної (попередньо узгодивши з батьками).

5. У разі пропуску занять учні мають надати класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень надає довідку з медичної установи.

6. Здобувачі освіти повинні виявляти повагу до вчителів, інших працівників школи, товаришів та піклуватися про молодших.

7. Учні мають гідно, культурно поводитися у школі та за її межами, піклуватись про знання рідної мови, дотримуватись правил суспільного життя.

8. Учні бережуть майно школи, дбають про чистоту та порядок на території школи.

9. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

10. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, мають здати ці речі черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації закладу.

11. Булінг (цькування), насилля в будь-якій формі, бійки,залякування, лихослов’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.

12. Здобувачі освіти не можуть користуватися мобільними телефонами під час освітнього процесу.

13. Учні старанно виконують домашні завдання, серйозно ставляться до навчання.

14. На час поширення пандемії сovid -19 учні мають перебувати в закладі в масках (учням 1-4 класів дозволяється знаходитися в школі без маски). Учні із собою повинні мати дві запасні маски, вологі серветки, пляшечку питної води. Під час руху по коридору всім учасникам освітнього процесу дотримуватися соціальної дистанції.

ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

1. Учні входять до класу за дзвоником, не дозволяється запізнюватися на уроки без поважних причин.

2. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються уроку.

3. Заняття у школі проводяться за кабінетною системою. За кожним учнем у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.

4. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.

5. Учень на уроці має виконувати всі вимоги вчителя.

6. Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

7. На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

8. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, мають бути присутні в залі.

9. Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

10. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності як під час уроків так і під час перерв.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

1. Під час перерви учень має :

- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- дотримуватися вимог чергового вчителя по поверху;

- вітатися при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи ;

- висловлювати свої погляди, не зачіпаючи гідності і почуттів інших людей;

2. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.

3. Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки ( підвал, кухня).

4. Під час перерв учням не можна залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я й з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.

5. Під час перерв не можна бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

6. Під час перерв не дозволяється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями і іншими предметами, застосовувати фізичну силу.

7. У школі та на її території забороняється паління та вживання алкогольних напоїв.

8. Учням не дозволяється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

9. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо до них здійснюються протиправні дії.

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

3. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

4. Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.

5. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

6. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

1. У школу учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу - діловий, класичний. Для уроків фізичної культури - спортивна форма.

2. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

3. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.

4. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

5. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

6. На вечори, концерти учні вибирають одяг по рекомендації батьків та на свій розсуд.

VІ. ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ШКОЛІ

1. Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

2. Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.

3. Черговий клас по школі має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня для учнів 9-11 класів та один день на тиждень для учнів 6-8 класів.

4. Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням учнями правил.

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Учні не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.

2. За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики правопорушень;

- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди здійснюють батьки.

3. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.

Кiлькiсть переглядiв: 811

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.