/Files/images/110.jpg

Додаток № 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом директора КЗ «Долинський

ОЗЗСО – гімназія І-ІІІ ст. № 3

Долинської районної ради»

№ 121 від 07.09.2020року

Правила поведінки здобувачів освіти в КЗ «Долинський опорний заклад загальної середньої освіти – гімназія І-ІІІ ступенів № 3 Долинської районної ради»

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

2. Учасники освітнього процесу приходять в школу за 15-20 хвилин до початку занять, займають своє робоче місце з першим дзвінком, готують все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

3. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, газові балончики, а також токсичні речовини і таблетки.

4. Не дозволяється вживати непристойні вирази та жести.

5. Не можна без дозволу педагогів або сестри медичної ( тільки за узгодженням з батьків) йти зі школи та її території в урочний час.

6. У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний надати довідку з медичної установи.

7. Здобувачі освіти повинні виявляти повагу до старших, вчителів, інших працівників школи, товаришів, піклуватися про молодших.

8. Учні мають гідно, культурно поводитися у школі та за її межами, піклуватись про знання рідної мови, дотримуватись правил суспільного життя.

9. Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

10. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

11. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, мають здати ці речі черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації закладу.

12. Булінг (цькування), насилля в будь – якій формі є неприпустимою формою поведінки учнів у школі та за її межами.

13. Здобувачі освіти не можуть користуватися мобільними телефонами під час освітнього процесу.

15. Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

16. На прохання вчителя учень зобов’язаний давати щоденник.

17. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику, приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

18. На час поширення пандемії сovid -19 учні мають перебувати в закладі в масках (учням 1-4 класів дозволяється знаходитися в школі без маски). Учень із собою повинен мати дві запасні маски, вологі серветки, пляшечку питної води. Під час руху по коридору всім учасникам освітнього процесу дотримуватися соціальної дистанції.

ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

1. Учні входять до класу за дзвоником, не дозволяється запізнюватися на уроки без поважних причин .

2. Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.

3. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.

4. Заняття у школі проводяться за кабінетною системою. За кожним учнем у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.

5. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.

6. Учень на уроці має виконувати всі вимоги вчителя.

7. Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.

8. Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

9. На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

10. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі.

11. Після дзвінка про закінчення уроку, учні мають право покинути клас тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять.

12. Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

13. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил безпеки життєдіяльності як під час уроків так і під час перерв.

ІІІ. ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

1. Під час перерви учень зобов'язаний:

- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу, якщо попросить вчитель;

- учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;

- дотримуватися вимог чергового вчителя по поверху;

- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються ;

- учням не можна входити до вчительської без дозволу;

- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

2. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.

3. Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня).

4. Під час перерв учням не можна залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.

5. Під час перерв не дозволяється бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

6. Під час перерв не дозволяється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями і іншими предметами, застосовувати фізичну силу.

7. У школі та на її території забороняється паління та вживання алкогольних напоїв.

8. Учням не дозволяється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

9. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

3. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

4. Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.

5. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

6. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

7. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

1. У школу учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу - діловий, класичний. Для уроків фізичної культури обов’язкова спортивна форма.

2. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

3. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.

4. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

5. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

6. На вечори, концерти учні вибирають одяг по рекомендації батьків та на свій розсуд.

VІ. ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ШКОЛІ

1. Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

2. Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.

3. Черговий клас по школі має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня для учнів 9-11 класів та один день на тиждень для учнів 6-8 класів.

4. Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням всіма учнями цих правил.

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Учні не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.

2. За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики;

- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.

3. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.

Кiлькiсть переглядiв: 632

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.